Nasz profil na Facebook
Aktualności
Myjemy tunel

Jak sprzątać, to na całego!

W tegorocznych wiosennych porządkach w Gdańsku przyszedł czas na nie lada wyzwanie. Po myciu i odkurzaniu jezdni, znaków, lamp, sygnalizatorów świetlnych, ekranów akustycznych, przyszedł czas na... tunel!

Czeka go gruntowne mycie– potwierdza Mieczysław Kotłowski, dyrektor zarządzającego tunelem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Zmyjemy dokładnie ściany, odkurzymy i umyjemy jezdnie, wymyjemy chodniki, przejścia ewakuacyjne oraz sprzęt ratunkowy stojący bezpośrednio przy jezdniach. Stoi przed nami potężne zadanie – do umycia jest powierzchnia wielkości ponad dwóch boisk piłkarskich! To będzie pierwsze mycie tunelu w jego historii, wszystkiego będziemy się uczyć i niejako testować przyjęte rozwiązania –dodaje dyrektor Kotłowski.

Mycie zacznie się w nocy z soboty na niedzielę (25/26.03 godz. 22.00), podczas standardowego cotygodniowego zamknięcia tunelu. Ekipy zmywać będą ściany (do wysokości 3,2 m), potem wyposażenie tunelu i chodniki. Wszystko będzie w pełni ekologiczne – zmywanie będzie odbywać się bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

Sprawdzimy, jak szybko będą postępować prace. Jeśli nie uda się nam umyć obydwu nitek tunelu podczas najbliższego weekendu, to prace będą kontynuowane w kolejny lub nawet kolejne weekendy– zapowiada dyr. Kotłowski

W nocy natomiast z niedzieli na poniedziałek (26/27.03) do tunelu wjedzie pojazd odkurzający i myjący jezdnię. Do przeprowadzenia tych prac nie będzie już potrzebne zamknięcie całego tunelu – sprzątanie jezdni odbywać się będzie każdorazowo przy zamkniętym tylko jednym pasie każdej z jezdni.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni