Nasz profil na Facebook
Aktualności
Duże utrudnienia na Węźle Unii Europejskiej i na Węźle Toruńska

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU ZWIĄZANE Z BUDOWĄ FORUM GDAŃSK.
DUŻE UTRUDNIENIA NA WĘŹLE UNII EUROPEJSKIEJ I NA WĘŹLE TORUŃSKA.

 

W najbliższy weekend przeprowadzony zostanie kolejny etap prac dotyczący rozbudowy układu drogowego dla inwestycji Forum Gdańsk.  

Od godz. 19.00 w piątek 15 września 2017 r. do 05.00 w poniedziałek 18 września 2017 r. zmieni się organizacja ruchu w obrębie Węzła Unii Europejskiej.

Od godziny 07.00 w sobotę 16 września 2017 r. do 05.00 w poniedziałek 18 września 2017 r. dodatkowe wyłączenie przejazdu na Węźle Toruńska.

 

WĘZEŁ UNII EUROPEJSKIEJ

  • od 15 września (piątek) 2017 r. od godz. 19.00 do 18 września (poniedziałek) 2017 r. do godziny 05.00 na Węźle Unii Europejskiej wystąpią następujące utrudnienia:
  • w relacji Armii Krajowej - Centrum możliwy będzie przejazd tylko na wprost - w ul. Podwale Przedmiejskie. Wyłączony z ruchu zostanie prawoskręt z ul. Armii Krajowej w ul. Okopową – kierunek Pruszcz Gdański.  - Objazd w stronę Pruszcza Gdańskiego odbywać się będzie ul. Podwale Przedmiejskie, zawrócić będzie można na skrzyżowaniu z ul. Chmielną z powrotem  Podwalem Przedmiejskim i na skrzyżowaniu z ul. Okopową w prawo, nawrotka w kierunku Traktu św. Wojciecha na wysokości Bramy Wyżynnej lub na Węźle Hucisko. Aby dojechać z Armii Krajowej do Centrum Gdańska należy skręcić na Węźle Groddecka w ul. 3 go Maja lub dalej ul. Podwale Przedmiejskie zawracając na skrzyżowaniu z ul. Chmielną;
  • jadąc ul. Podwale Przedmiejskie nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku Pruszcza Gdańskiego. - Objazd: ul. Okopową i nawrotka na wysokości Bramy Wyżynnej lub na Węźle Hucisko;
  • jadąc ul. Okopową z Centrum Gdańska nie będzie możliwości skrętu w prawo w ul. Armii Krajowej. – Dojazd: Rondo Ofiar Katynia i ulicą 3 go Maja.

Prace przy układaniu warstwy ścieralnej i związane z tym zmiany w organizacji ruchu potrwają najpóźniej do poniedziałku 18 września 2017 r. do godz. 5.00 rano, z możliwością ich szybszego zakończenia i przywrócenia pierwotnej organizacji ruchu dopasowanej do wykonanych prac. Postęp prac uzależniony jest od warunków pogodowych.

Należy podkreślić, ze prace drogowe na Węźle Unii Europejskiej odbywać się będą dynamicznie. Zwracamy się do kierowców z prośbą o omijanie tego rejonu.

 

WĘZEŁ TORUŃSKA – obecnie obowiązujące zmiany:

  • wyjazd z ul. Toruńskiej jest możliwy wyłącznie w kierunku Centrum (po obu pasach jezdni ul. Toruńskiej jedziemy tylko w prawo). Objazd do ul. Trakt Św. Wojciecha (w stronę Oruni) odbywa się ulicami Okopową, Podwalem Przedmiejskim, na skrzyżowaniu z ul. Chmielną zawracamy na Podwale Przedmiejskie i dalej w prawo w ul. Okopową,  Trakt Św. Wojciecha.
  • dodatkowym rozwiązaniem dojazdu z ul. Toruńskiej do Traktu św. Wojciecha jest przejazd ul. Żabi Kruk do Podwala Przedmiejskiego, zawrócenie na skrzyżowaniu z ul. Chmielną i dalej lewoskrętem w ul. Okopową do Traktu św. Wojciecha.
  • wyjazd z ul. Okopowej od strony Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego jest możliwy tylko w kierunku Centrum. Dojazd do ul. Trakt Św. Wojciecha odbywa się analogicznie jak objazd dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Toruńskiej.
  • wyłączony jest przejazd z ul. Okopowej (z Centrum) do ul. Toruńskiej. Objazd do ul. Toruńskiej odbywa się ulicami Okopową – Augustyńskiego - Rzeźnicką.
  • Przejazd z Traktu Św. Wojciecha do Okopowej w kierunku Centrum oraz z Centrum przez Okopową do Traktu Św. Wojciecha pozostaje bez zmian.

 

WĘZEŁ TORUŃSKA – weekendowa dodatkowa zmiana:

  • 16 września (sobota) 2017 r. od godziny 07.00  do 18 września (poniedziałek) 2017 r. do godziny 05.00 dodatkowo zostanie wyłączona możliwość przejazdu ul. Okopową (z Centrum) w kierunku do Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Objazd będzie odbywał się z Centrum wiaduktem nad ul. Okopową - Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk, od strony al. Armii Krajowej ulicami: Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk, natomiast od strony Warszawy/Elbląga ulicami Podwale Przedmiejskie, zawrócenie na Węźle Groddecka, w Podwale Przedmiejskie i w Żabi Kruk.W ciągu dwóch dni na środku skrzyżowania układane będą warstwy bitumiczne.

Kolejnym etapem prac na Węźle Toruńska, będzie montaż sygnalizacji świetlnej, oznakowania pionowego i poziomego dla nowego układu drogowego.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni