Nasz profil na Facebook
Aktualności
REMONT KŁADKI NAD ULICĄ JANA Z KOLNA I SKM STOCZNIA

W najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r. rozpocznie się remont kładki dla pieszych nad ul. Jana z Kolna i SKM Stocznia w Gdańsku. Zakończenie remontu kładki nad ulicą Jana z Kolna planowane jest na 5 listopada 2017 roku.

Prace remontowe obejmować będą demontaż schodów od strony terenów stoczniowych i  budowę nowych, stalowych o szerokości 3 metrów. Wykonane zostaną również zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowej, żelbetowej, a także balustrad kładki nad ulicą Jana z Kolna.

W związku z pracami remontowymi zaplanowano dwie zmiany w organizacji ruchu.
Pierwsza dotyczy kierowców, a druga pieszych:

- od 28 sierpnia do 8 października 2017 r. w godzinach 20.00 - 06.00 zamknięty będzie kolejno jeden z dwóch kierunków ruchu ulicy Jana z Kolna. Dla kierowców wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną;

- od 29 sierpnia wraz z przystąpieniem do demontażu schodów od strony terenów stoczniowych i budową nowych zamknięta zostanie część kładki. Piesi będą mogli dojść na przystanek SKM Stocznia tylko od strony alei Zwycięstwa. Na przystanek SKM Stocznia od ulicy Jana z Kolna dotrzeć będzie można przechodząc na drugą stronę torów kolejowych „Żółtym Wiaduktem”.

Prace remontowe obiektu mają zakończyć się w listopadzie 2017 r. Przewidywany koszt prac to ok. 359 tysięcy złotych brutto. Wykonawcą remontu kładki nad ul. Jana z Kolna jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego Elbud z Gdańska.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni