Nasz profil na Facebook
Aktualności
O mobilności z mieszkańcami. Zapraszamy na otwarte warsztaty

O mobilności z mieszkańcami. Zapraszamy na otwarte warsztaty

Za niespełna dwa tygodnie, 12 czerwca (poniedziałek) zapraszamy mieszkańców na kolejne warsztaty w ramach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP. Tym razem porozmawiamy o transporcie zbiorowym.

Gdańsk opracowuje Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP (Sustainable Urban Mobility Plan). Główna idea tego projektu to równy dostęp dla wszystkich mieszkańców miasta do określonego obszaru niezależnie od miejsca zamieszkania, sprawności fizycznej, wieku czy posiadanego środka transportu oraz zapewnienie mieszkańcom wysokiej jakości zrównoważonego systemu transportu miejskiego. Oficjalnym partnerem projektu, w ramach którego powstaje SUMP jest Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

- Już 12 czerwca zapraszamy mieszkańców miasta na kolejne z serii warsztatów konsultacyjnych w ramach SUMP – mówi Karolina Orcholska z Działu Inżynierii Ruchu w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. – Tym razem porozmawiamy o transporcie zbiorowym. Poprzednie warsztaty poświęcone polityce parkingowej, a także ruchowi pieszemu i rowerowemu cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jestem przekonana, że tym razem będzie podobnie.

12 czerwca o godz.  17.00 w siedzibie GZDiZ przy ul. Wyspiańskiego 9A (sala konferencyjna na parterze) podczas otwartego dla mieszkańców spotkania będzie można porozmawiać o transporcie zbiorowym w Gdańsku. W warsztatach, oprócz mieszkańców miasta, wezmą też udział przedstawiciele Rad Dzielnic, organizacji pozarządowych oraz przedstawiciele GZDiZ i innych jednostek miejskich.

- Dynamiczny rozwój miast niesie za sobą duże wyzwanie dla transportu zbiorowego - mówi dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Mieczysław Kotłowski. – Mieszkańcy chcą polegać na zintegrowanych systemach transportu, aby móc podróżować efektywnie. O tej i innych kwestiach będziemy rozmawiać podczas najbliższych warsztatów poświęconych mobilności.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w warsztatach: do 09.06.2017 do północy. Adres poczty elektronicznej: Karolina.Orcholska@gzdiz.gda.pl


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni