Nasz profil na Facebook
Aktualności
Przedłużamy termin ważności wjazdówek w obszar Strefy Ograniczonej Dostępności i pracujemy nad nowymi zasadami

Identyfikatory uprawniające na wjazd w obszar Strefy Ograniczonej Dostępności (SOD), których termin ważności miał zakończyć się 31 stycznia 2018r. przedłużone zostaną automatycznie do 30 czerwca 2018 r. Nowe wjazdówki wystawione zostaną maksymalnie do 30 czerwca br.

Automatycznie wydłużony zostanie termin ważności dotychczasowych identyfikatorów uprawniających do wjazdu w obszar Ograniczonej Strefy Dostępności w Gdańsku. Ważność wjazdówek z terminem do 31 stycznia 2018 r. automatycznie przedłużona zostanie do 30 czerwca br.

Osoby, które ubiegają się po raz pierwszy o identyfikator uprawniający do wjazdu w SOD otrzymają je w trybie dotychczasowych zasad z maksymalnym terminem do 30 czerwca  br.

Prace nad nowymi zasadami trwają. Wprowadzone zostaną od 1 lipca br. Zmiany na pewno nie będą dotyczyły mieszkańców SOD. Celem wypracowania i wprowadzenia nowych zasad jest zmniejszenie, w stosunku do obecnej, liczby pojazdów uprawnionych do wjazdu w obszar strefy.

Strefa Ograniczonej Dostępności funkcjonuje na Głównym Mieście od początku 2014 roku.  Wyznaczają ją ulice:  Szeroka i Ogarna oraz Targ Węglowy i rzeka Stara Motława. Aby wjechać do SOD trzeba posiadać specjalny Identyfikator GM.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni