Nasz profil na Facebook
Aktualności
Naprawy pozimowe start 2017

Naprawy po zimie start

 

Ruszyły pozimowe naprawy ubytków jezdni. Mimo, iż obecne warunki pogodowe nie są idealne, to przystąpiliśmy do napraw ubytków. Chodzi o miejsca, które nie naprawione mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwu ruchu. Ważne, żeby pamiętać, ze to naprawy tymczasowe, które mają zabezpieczyć jezdnie do czasu przeprowadzenia na nich prac docelowych – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.

 

Obecnie do ZDiZ wpływa tygodniowo kilkanaście zgłoszeń o ubytkach w gdańskich jezdniach. Szacujemy, że na pozimowe naprawy ulic, Zarząd Dróg i Zieleni wydać może w ciągu najbliższego miesiąca-dwóch około pięciuset tysięcy złotych. Ta kwota jest wyłącznie orientacyjna. To szacunek określony na podstawie naszego doświadczenia z ubiegłych lat – wyjaśnia dyrektor Kotłowski.

 

Naprawa 1 m2 ubytku w nawierzchni (o głębokości ubytku do 4 cm) kosztuje średnio ok. 90 zł.

 

Prawdopodobnie naprawy pozimowe potrwają około miesiąca-dwóch. Potem rozpoczną się naprawy docelowe. Żeby to mogło nastąpić, potrzebna jest zdecydowana poprawa pogody – średnia dobowa temperatura musi przez kilka kolejnych dni wynieść co najmniej 5 stopni Celsjusza, musi być też sucho.

 

Przypomnę, zgłoszenia o ubytkach w gdańskich drogach należy przekazywać Dyżurnemu Inżynierowi Miasta, tel. 58 52 44 500 (całodobowo).

 

Informacje o naprawach planowanych na dany dzień, pojawiać się będą na stronie internetowej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku tego dnia rano (przesyłane będą również jak zwykle mediom). Strona: www.zdiz.gda.pl.

 

Dziś prace wykonywane są na ulicach:

 

- Czyżewskiego,

- Wita Stwosza,

- Hynka,

- Czarny Dwór,

- Czerwony Dwór,

- Hallera,

- Wyzwolenia,

- Kartuskiej,

- Dmowskiego,

- Rzęsnej,

- Benzynowej,

- Armii Krajowej


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni