Aktualności
Naprawy pozimowe start 2017

Naprawy po zimie start

 

Ruszyły pozimowe naprawy ubytków jezdni. Mimo, iż obecne warunki pogodowe nie są idealne, to przystąpiliśmy do napraw ubytków. Chodzi o miejsca, które nie naprawione mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwu ruchu. Ważne, żeby pamiętać, ze to naprawy tymczasowe, które mają zabezpieczyć jezdnie do czasu przeprowadzenia na nich prac docelowych – mówi dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.

 

Obecnie do ZDiZ wpływa tygodniowo kilkanaście zgłoszeń o ubytkach w gdańskich jezdniach. Szacujemy, że na pozimowe naprawy ulic, Zarząd Dróg i Zieleni wydać może w ciągu najbliższego miesiąca-dwóch około pięciuset tysięcy złotych. Ta kwota jest wyłącznie orientacyjna. To szacunek określony na podstawie naszego doświadczenia z ubiegłych lat – wyjaśnia dyrektor Kotłowski.

 

Naprawa 1 m2 ubytku w nawierzchni (o głębokości ubytku do 4 cm) kosztuje średnio ok. 90 zł.

 

Prawdopodobnie naprawy pozimowe potrwają około miesiąca-dwóch. Potem rozpoczną się naprawy docelowe. Żeby to mogło nastąpić, potrzebna jest zdecydowana poprawa pogody – średnia dobowa temperatura musi przez kilka kolejnych dni wynieść co najmniej 5 stopni Celsjusza, musi być też sucho.

 

Przypomnę, zgłoszenia o ubytkach w gdańskich drogach należy przekazywać Dyżurnemu Inżynierowi Miasta, tel. 58 52 44 500 (całodobowo).

 

Informacje o naprawach planowanych na dany dzień, pojawiać się będą na stronie internetowej Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku tego dnia rano (przesyłane będą również jak zwykle mediom). Strona: www.zdiz.gda.pl.

 

Dziś prace wykonywane są na ulicach:

 

- Czyżewskiego,

- Wita Stwosza,

- Hynka,

- Czarny Dwór,

- Czerwony Dwór,

- Hallera,

- Wyzwolenia,

- Kartuskiej,

- Dmowskiego,

- Rzęsnej,

- Benzynowej,

- Armii Krajowej


 

Polecamy:

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni