Nasz profil na Facebook
Aktualności
Brama główna do parku Oliwskiego po renowacji

Brama główna do parku Oliwskiego po renowacji

 

Wejście główne do parku Oliwskiego zyskało nowy wygląd. Brama została oczyszczona, zabezpieczona przed korozją i pomalowana. Oczyszczone zostały również słupy bramne. Uroczystemu otwarciu odnowionego wejścia, z udziałem licznych partnerów i przyjaciół Parku, towarzyszyło podsumowanie akcji mecenatu, dzięki której stanęło już 25 stylowych ławek.

 

– Ostatnie miesiące były niezwykle ważne dla parku Oliwskiego – mówi zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. – Instalacja nawodnienia, trawniki na górnym tarasie, nowe nasadzenia, remont Grot Szeptów, wreszcie renowacja bramy głównej od strony ul. Opata Jacka Rybińskiego. Wszystkie te działania sprawiają, że park staje się coraz piękniejszy, i dla mieszkańców, i dla osób odwiedzających Gdańsk. Park ma niezawodne grono firm-przyjaciół, które wspierają miasto w pracach nad tym by był on jak najpiękniejszy .

 

W renowację bramy głównej do parku Oliwskiego zaangażowała się firma Jotun Polska, która podczas uroczystego otwarcia bramy, nie ukrywała, że chętnie podejmuje działania na rzecz akurat tego parku. – W ramach projektu „Chronimy przed czasem” wspieramy rewaloryzacje różnych zabytkowych obiektów w Polsce – wyjaśnia Michael T. Kruse, prezes zarządu Jotun Polska. – Nieodpłatnie przekazaliśmy farby niezbędne do renowacji bramy głównej parku Oliwskiego. Służyliśmy również wsparciem merytorycznym podczas prac renowacyjnych. To nie pierwszy raz, kiedy wspieramy park. W 2013 roku wykonana i sfinansowana przez nas została renowacja 600 mb metalowej części ogrodzenia parku od strony ul. Opata Jacka Rybińskiego .

 

Prace związane z renowacją bramy przeprowadziła firma Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków oddział Gdańsk, wyłoniona w drodze zapytania ofertowego. Wartość robót to 31 000 zł brutto. Prace finansowane były ze środków Gminy Miasta Gdańska. Wydarzenie było też okazją, by podsumować pierwszy rok akcji „Zostań mecenasem Parku Oliwskiego”, zainicjowany przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Ideą projektu jest stworzenie warunków dla miłośników parku Oliwskiego do zaznaczenia w nim trwale swojej obecności i realnego wsparcia parku – mówi Ewelina Latoszewska, kierownik Działu Utrzymania Zieleni w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni. Jest to możliwe poprzez umieszczenie w wybranej lokalizacji spersonalizowanej ławki z tabliczką, na której będzie dedykacja przygotowana przez mecenasa. Inspiracją dla tego projektu były podobne inicjatywy podejmowane w europejskich i światowych aglomeracjach. – Projekt o takiej formule współpracy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców oraz firm prywatnych zainteresowanych wsparciem finansowym obiektów sztuki ogrodowej o dużym znaczeniu kulturowym i historycznym. Obecnie mamy już 25 Mecenasów, którzy ufundowali ławki , za co chciałbym im serdecznie podziękować – mówi Piotr Grzelak .

 

Podczas uroczystości zastępca prezydenta Gdańska wręczył również specjalne podziękowania dla partnerów Parku Oliwskiego, firm: WT BONSAI sp. z o.o., PPU Zieleń sp. z o.o., Szkółka Drzew i Krzewów „Dendron”, Drago sp. z o.o. (nawodnienia), OGRÓD Znamińscy, Jotun Polska oraz Fundacji Gdańskiej.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni