Nasz profil na Facebook
Aktualności
Zbrataj się z bratkiem, przygarnij stokrotkę

Wiosna wiosną a my już mamy plan na lato. Kwiat stokrotki i bratka będzie kwitł jeszcze przez kilka tygodni, co jednak nie wystarczy, by nasze gdańskie kwietniki przez cały sezon letni były wystarczająco atrakcyjne.  Dlatego, zgodnie z planem rozpoczęto kolejny cykl obsadzeni. Jednocześnie komponowane są herby kwiatowe w trzech lokalizacjach oraz kwietniki przy ul. Jagiellońskiej oraz ul. Pomorskiej. Kolejne nasadzenia wymagają wysadzenia wiosennych sadzonek.

- Z uwagi na „zieloną misję” jaką pełnimy w mieście wyrzucenie kwitnących jeszcze stokrotek i bratków do kompostownika byłoby wielkim grzechem, co potwierdzi każdy miłośnik ogrodnictwa – mówi Ewelina Latoszewska kierownik Działu Utrzymania Zieleni. Dlatego GZDiZ zaprasza mieszkańców, przedszkola i szkoły, aby zabrali od nas rośliny i udekorowali nimi balkony, tarasy, przedogródki i podwórka. Niech nasze miasto mieni się kolorami kwiatów.

W piątek 18 maja br. od godziny 14.00 będziemy czekać na Was z kwiatami w dwóch lokalizacjach:

  • Parku Uphagena w Gdańsku -Wrzeszczu
  • Teren zielony przy ul. 3 Maja  w vis a vis ronda Ofiar Katynia

Mieszkańców prosimy o zabranie ze sobą pojemników (kartoników bądź koszyków), w których bezpiecznie przeniosą rośliny.

Warto dodać, że  rośliny posadzone w ogrodzie, takie jak bratki zawiążą nasiona i wysieją się do gruntu, a stokrotki przetrwają zimę i zakwitną następnej wiosny.


Lista załączników:
Plakat [104558 bajtów]
 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni