Nasz profil na Facebook
Aktualności
Wymiana szyn i regulacja torów tramwajowych w ul. Podwale Przedmiejskie

W dniach od 18 do 20 listopada 2017 r. naprawiane będą tory tramwajowe  w ul. Podwale Przedmiejskie na odcinku pomiędzy przystankami Akademia Muzyczna – Brama Żuławska. Na czas prowadzenia prac ruch tramwajów będzie wstrzymany.

W najbliższy weekend tj. 18 i 19/20 listopada (sobota-poniedziałek) 2017 r. będą prowadzone prace torowe w ul. Podwale Przedmiejskie na odcinku pomiędzy przystankami Akademia Muzyczna – Brama Żuławska. Prace prowadzone będą od godz. 00.30 w sobotę do 03.00 w poniedziałek.

Zakres prac: Wymiana szyn na obu torach (480 m. szyn), regulacja osi toru przy użyciu maszyny wysokowydajnej, szlifowanie szyn (910 mb. toru). Prace będą odbywały się w pasie torów tramwajowych bez wyłączania ruchu drogowego. Wykonawcą prac jest firma Rajbud Sp. z o.o. Koszt prac około 360 000 PLN.

Zgodnie z ustaleniami z Zarządem Transportu Miejskiego w Gdańsku ruch tramwajowy na odcinku od węzła Unii Europejskiej do Stogów będzie wstrzymany.

Prace torowe odbywać się będą także w ul. Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie.

W tym samym terminie regulacja osi toru odbędzie się w ul. Podwale Grodzkie, Wały Jagiellońskie na odcinku od Huciska do budynku dawnej przychodni kolejowej. Ruch tramwajowy będzie wstrzymany na odcinku od węzła Hucisko do Bramy Oliwskiej.
Na odcinku od Węzła Unii Europejskiej do węzła Hucisko będzie prowadzony tylko ruch tramwajowy w jednym kierunku obsługiwany będzie przystanek Brama Wyżynna w kierunku Dworca PKS (przystanek bliżej LOT). Prace będą realizowane w ramach inwestycji Forum Gdańsk – budowa układu komunikacyjnego.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni