Nasz profil na Facebook
Aktualności
!Głosuj na najpiękniejszy ogródek gastronomiczny w Gdańsku

Do miejskiego konkursu na najpiękniejszy ogródek gastronomiczny w Gdańsku wpłynęły 24 kandydatury zgłoszone przez ich właścicieli. Komisja Konkursowa po kilkugodzinnych obradach wybrała ośmiu finalistów, spo śr ód których zostaną wybrani laureaci. Także Ty możesz wskazać swojego faworyta - głosując w plebiscycie przyznającym Nagrodę Internautów. 

W konkursie zdecydowanie dominowały zgłoszenia z Głównego Miasta, niemniej zdarzały się też pojedyncze kandydatury np. z Dolnego Miasta czy Gdańska - Południe.

 

- Muszę przyznać, że wybór nie należał do łatwych. Wiele restauracji czy kawiarni naprawdę włożyło mnóstwo pracy i środków, aby stworzyć komfortowy i piękny ogródek dla swoich klientów. Najbardziej doceniamy te inicjatywy, które pokazują kreatywny, ale i odpowiedzialny wkład w upiększanie przestrzeni publicznej, spójny z jej charakterem - wyjaśnia Przewodniczący Komisji, Zastępca Prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak.

 

W posiedzeniu Komisji uczestniczyli również: Wojciech Stybor, Radny Miasta Gdańska, prof. Katarzyna Rozmarynowska, ekspert architektury krajobrazu oraz Joanna Paniec, Ogrodnik Miejski. Zgodnie z regulaminem konkursu przez miesiąc, od 10 sierpnia do 10 września 2017 r. za pośrednictwem strony gdansk.pl/ogrodki internauci, będą mogli wyrazić swoje poparcie i uznanie głosując w Plebiscycie Internautów. Jednocześnie będzie to okazja, aby porównać na ile opinie mieszkańców pokrywają się z werdyktem Komisji Konkursowej.

Nominacje w gdańskim konkursie "Najładniejszy ogródek gastronomiczny 2017 roku":

- Restauracja Correze (ul. Stara Stocznia 2/7)
- Lookier Cafe & Restaurant - Piekarnia - Cukiernia Pellowcy (ul. Długa 39)
- Hotel Brovarnia (ul. Szafarnia 9)
- Perro Negro (ul. Św. Ducha 37/39)
- Restauracja FISHMARKT - TARG RYBNY (ul. Targ Rybny 6c)
- Familia Bistro - Kuchnia Wileńska (ul. Garbary 2/4)
- 77 Sushi - Restauracja Japońska (ul. Długie Pobrzeże 30)
- T-Bone Steak House - Gastronomia Długi Targ (ul. Długi Targ 22/23)

Pula nagród w konkursie wynosi 7000 zł. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu br.

 

Głos można oddać na stronie:

 

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Glosuj-na-najpiekniejszy-ogrodek-gastronomiczny-w-Gdansku,a,85232


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni