Nasz profil na Facebook
Aktualności
POPRAWIAMY PRZYCZEPNOŚĆ NAWIERZCHNI ULICY SŁOWACKIEGO W GDAŃSKU.

W dniach od 8 do 12 sierpnia (wtorek – sobota) 2017 r., na odcinku 2 km w kierunku Wrzeszcza realizowane będzie tzw. śrutowanie nawierzchni jezdni. Roboty wykonywane będą wieczorem i nocą tj. w godz. od 19.00 do 05.00 z wyłączeniem jednego z dwóch pasów ruchu.
Prace mają na celu poprawę szorstkości w technologii śrutowania, „leśnego” fragmentu ul. Słowackiego w Gdańsku. Zostaną wykonane na odcinku, na którym dochodziło do największej liczby zdarzeń drogowych. Technologia śrutowania polega na zwiększeniu szorstkości (przyczepność) nawierzchni jezdni poprzez zastosowanie urządzeń wyrzucających z siebie metalowy śrut, który uderzając z odpowiednią siłą w nawierzchnię tworzy jej nową makro i mikrostrukturę.
Śrutowanie jest realizowane za pomocą samobieżnego urządzenia wraz ze zintegrowanym układem odsysania i pakowania urobku po śrutowaniu oraz stalowego śrutu. Odsysanie wspomagają magnesy. Po zakończeniu robót specjalne urządzenie sprawdzi jakość wykonanych prac. Technologia ta nie była dotąd stosowana przez GZDiZ.

Uwaga: w przypadku opadów deszczu, które uniemożliwiają prowadzenie prac, termin może ulec wydłużeniu.
W załączeniu także plan sytuacyjny lokalizacji prac, które zgodnie z przedmiotem zamówienia wykona firma Maycon Poland Sp. z o.o.

Plan sytuacyjny - ul. Słowackiego


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni