Nasz profil na Facebook
Aktualności
Sobieszewo-1 na sprzedaż

Drugie podejście do sprzedaży promu linowego z Sobieszewa. Cena wywoławcza promu wraz z wyposażeniem została obniżona o połowę w stosunku do ceny pierwotnej. Obecnie prom można kupić już za 76.328 zł brutto.

 

Sprzedawana jednostka była dotychczas tzw. zapleczem na wypadek awarii bądź konieczności dłuższego zamknięcia mostu pontonowego w Sobieszewie. Obecnie stała się niepotrzebna. Trwa już budowa nowego mostu zwodzonego. Miejsce, w którym cumuje obecny prom leży w tzw. kolizji z terenem budowy nowej przeprawy (prom jest zacumowany w linii budowy nowego mostu). Tak więc jednostka nie może już dłużej cumować w tym miejscu. Po drugie – wszystkie wymagane przeglądy pontonów dotychczasowego mostu zostały wykonane i nie powinno być już potrzeby zamykania przeprawy do czasu oddania do użytku nowego mostu. Uznaliśmy więc, ze jedynym rozwiązaniem dla promu będzie wystawienie go na sprzedaż - mówi Vasileios Prombonas, dyrektor Biura Utrzymania Infrastruktury w Gdańskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

 

Zanim prom został wystawiony na sprzedaż, odbyła się analiza możliwości wykorzystania go w innych rejonach Gdańska. Porzucono jednak ten pomysł z powodu stanu technicznego jednostki. W grę wchodziłoby bowiem wykonanie remontu promu i przywrócenie jego tzw. klasy. Uruchomienie nowej przeprawy wiązałoby się również z innymi, wysokimi kosztami – każdorazowo przygotowania miejsca cumowania promu (przyczółki) oraz odpowiedniego układu drogowego. Łącznie to nawet około miliona złotych. Zapadła więc decyzja o sprzedaży promu.

 

To już drugi przetarg na sprzedaż promu. Pierwszy ogłoszono w lutym. Cena wywoławcza jednostki wraz z wyposażeniem wyniosła wtedy 152.656 zł brutto. W obecnym przetargu – cena wywoławcza została obniżona o połowę. Obecnie wynosi ona 76.328 zł brutto.

 

Na oferty czekamy do przyszłego wtorku - 14 marca.


 

Polecamy:

aleja lipowa

email: info@gzdiz.gda.pl
©2010-2017 Gdański Zarząd Dróg i Zieleni